poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Paradise

Poradnik do gry „Paradise” zawiera kompletny opis wszystkich przygód Ann Smith, która w poszukiwaniu tożsamości swojej oraz swego ojca przemierzy najdziksze zakątki afrykańskiej Mauranii, pełnej niezwykłych zwierząt i jeszcze niezwyklejszych mieszkańców.

poradnik, solucja do gry w zawiera 50 stron i 179 ilustracji, rozmiar pliku to 4,9 MB

1 - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry
Podnieś migdały z ziemi i wrzuć je do młynka, który znajdziesz w wieży - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry

Podnieś migdały z ziemi i wrzuć je do młynka, który znajdziesz w wieży. Zakręć korbką i zabierz spodek z migdałowym proszkiem. Teraz wróć do haremu, do swojej komnaty. Zanim jednak do niej wejdziesz, przejdź dalej, w dół korytarza. Zobaczysz krótką animację przedstawiającą ostatni składnik perfum, czyli kwiaty. Spróbuj porozmawiać jeszcze ze strażnikiem, po czym wróć do swojej komnaty i połóż się spać.

2 - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry
Pobudka - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry

Pobudka! Wyjdź do ogrodu i przyjrzyj się ławeczce stojącej zaraz za bramą. Na ziemi znajdziesz kwiat potrzebny do zrobienia perfum. Idź do warsztatu w wieży i podejdź do sprzętu laboratoryjnego. Do szklanego lejka wlej zawartość znalezionej wcześniej fiolki, wsyp zmielone migdały, a na koniec wrzuć kwiat. Zapalniczką podpal palnik i... gotowe! Zabierz fiolkę z perfumami i skrop nimi szaty "pożyczone" od książęcej faworyty.

3 - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry
Znajdź służącą i porozmawiaj z nią na temat perfum - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry

Znajdź służącą i porozmawiaj z nią na temat perfum.

4 - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry
Teraz, gdy Ann jest w przebraniu, nie będzie miała problemów z dostaniem się do komnat księcia, strażnik po prostu usunie się jej z drogi - PAŁAC KSIĄŻĘCY W MADARGANIE cz.4 - Paradise - poradnik do gry

Teraz, gdy Ann jest w przebraniu, nie będzie miała problemów z dostaniem się do komnat księcia, strażnik po prostu usunie się jej z drogi. Znajdź księcia, a gdy skończycie rozmowę i z powrotem znajdziesz się w swojej komnacie, Ann będzie mogła opuścić jego piękny pałac. Drzwi prowadzące na zewnątrz znajdują się w pobliżu fontanny, zaraz przy bramie wychodzącej na ogród.

1 - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry
Ann udało się opuścić pałac, teraz trzeba znaleźć sposób na wydostanie się z miasta - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry

Ann udało się opuścić pałac, teraz trzeba znaleźć sposób na wydostanie się z miasta. Pomyszkuj po uliczkach i odszukaj dwie osoby - strażnika pilnującego bramy wyjazdowej z miasta (zaczepi cię gdy spróbujesz przez nią przejść) i mechanika, którego znajdziesz (jakże by inaczej) w warsztacie. Od tego pierwszego dostaniesz druk przepustki, drugi z kolei, gdy zagadniesz go o jakiś środek transportu, pomoże ci go zorganizować.

2 - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry
Zacznijmy od załatwienia fotografii do przepustki - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry

Zacznijmy od załatwienia fotografii do przepustki. Niestety, zakład fotograficzny, znajdujący się w tunelu pomiędzy skrzyżowaniem i placem przed pałacem książęcym (patrz obrazek powyżej), jest zamknięty. Udaj się do baru i zapytaj właściciela gdzie można szybko wywołać zdjęcia. Bez wahania odpowie, że w zakładzie fotograficznym jego szwagra, który właśnie wyjechał z miasta. Wystarczy, że ładnie poprosisz, a klucz do zakładu będzie twój.

3 - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry
Gdy już dostaniesz się do środka, przyjrzyj się przełącznikowi na ścianie obok drzwi - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry

Gdy już dostaniesz się do środka, przyjrzyj się przełącznikowi na ścianie obok drzwi. Przesuń dźwignię na sam dół, co włączy czerwone światło w ciemni. Teraz możesz zabrać się za wywołanie zdjęcia, które zrobiła ci Aicha na samym początku gry.

4 - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry
Wejdź do ciemni i podejdź do urządzenia stojącego po lewej stronie - MIASTO MADARGAN cz.1 - Paradise - poradnik do gry

Wejdź do ciemni i podejdź do urządzenia stojącego po lewej stronie. Użyj filmu na szpuli, teraz... Niech szlag trafi wszystkich podejrzanych sprzedawców dywanów! Miejmy nadzieję, że akcja dywersyjna w wykonaniu jednego z nich, nie powiodła się! Ponownie zapal czerwone światło w ciemni i raz jeszcze podejdź do wywoływacza. Przekręć strzałkę czasomierza i zabierz wywołany film ze szpuli. Na szczęście nie został prześwietlony.

1 - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry
Teraz skorzystaj z drugiego urządzenia stojącego w ciemni - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry

Teraz skorzystaj z drugiego urządzenia stojącego w ciemni. Wsuń film w szczelinę, weź arkusz papieru fotograficznego i połóż go na podstawce. Wciśnij przycisk po prawej stronie, a gdy papier przestanie się naświetlać, zabierz go i włóż do pojemnika z roztworem. Po chwili wyciągniesz z niego gotową fotografię, którą musisz umieścić na przepustce. Teraz brakuje na niej jedynie podpisu księcia, ale ten zdobędziesz później.

2 - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry
Czas doprowadzić do stanu używalności gruchota stojącego w warsztacie - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry

Czas doprowadzić do stanu używalności gruchota stojącego w warsztacie. W tym celu, nie zważając na strażnika, który kazał ci okazać przepustkę, przejdź przez bramę i udaj się na przystań. Spróbuj zabrać jedną z opon, które służą w niej za odbijacze. Ann sama sobie z nimi nie poradzi, ale stojący w pobliżu Moktar, brat służącej z pałacu, po krótkiej pogawędce chętnie ci pomoże.

3 - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry
Teraz zajrzyj do warsztatu i zauważ, że twoja ciężarówka ma już opony - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry

Teraz zajrzyj do warsztatu i zauważ, że twoja ciężarówka ma już opony! Pomyszkuj po wszystkich zakamarkach warsztatu, a szczególnie we wraku samolotu i w jego pobliżu. Znajdziesz tam akumulator, sprężynę wystającą z siedzenia, świstek papieru leżący nad tablicą przyrządów oraz ręczną pompę paliwową. Zaglądnij pod maskę samochodu i zamontuj akumulator w odpowiednim miejscu. Ostatnią część do ciężarówki, czyli wentylator, znajdziesz w zakładzie fryzjerskim. Zagadnij o wiatrak właściciela zakładu, a zgodzi się odstąpić go, jeśli tylko uda ci się naprawić jego tradycyjny system wentylacyjny. Nie będzie to trudne. Przyjrzyj się pedałowi w podłodze, za fotelem. Wystarczy zamontować pod nim sprężynę i gotowe! Teraz, ku uciesze fryzjera, możesz wyłączyć hałaśliwy wentylator i zabrać go ze sobą.

4 - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry
Wróć do warsztatu i zamontuj wentylator pod maską - MIASTO MADARGAN cz.2 - Paradise - poradnik do gry

Wróć do warsztatu i zamontuj wentylator pod maską. Użyj liny z hakiem nawiniętej nad przednim zderzakiem. Wskocz do szoferki i uruchom starter, a pojazd w końcu stanie na własnych kołach. Teraz wystarczy go zatankować. Użyj pompy na stojącej w pobliżu beczce, przyczep do niej wąż leżący na ziemi, a następnie złap się za pompę. Ponownie wskocz do szoferki.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Paradise

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Paradise

zobacz więcej informacji o grze
Paradise

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe