poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Dreamfall: The Longest Journey

Poradnik do gry przygodowej Dreamfall: The Longest Journey zawiera kompletny opis przejścia całej lini fabularnej wraz z rozwiązanem i wyjaśneiniem wszystkich zagadek logicznych.

poradnik, solucja do gry w zawiera 63 stron i 155 ilustracji, rozmiar pliku to 4,4 MB

Zoe wychodzi z pokoju i widzi roznegliżowanego starego mężczyznę przechodzącego przez korytarz. Kiedy ten znika, ostrożnie zakrada się do łazienki i zabiera brudny ręcznik. Teraz zagląda do pokoju starca, który właśnie położył się na materacu, a jego prześcieradło bardzo by się przydało naszej bohaterce (pamiętaj, że musi wydostać się z trzeciego piętra). Wyciągając materiał spod mężczyzny, dziewczyna budzi go i natychmiast musi stoczyć z nim walkę, a ledwie go powala, pojawia się dozorca i znów pięści i stopy idą w ruch. O dziwo, tym razem udaje się jej pokonać go dużo szybciej.

Można wybrać również wariant mniej ryzykowny i zaczekać aż starzec się wstanie, kryjąc się za załomem korytarza (tuż przy kolejnym dającym się otworzyć oknie). Kiedy ten uda się znów do łazienki, Zoe musi szybko pobiec do jego pokoju, zabrać prześcieradło i wrócić w poprzednie miejsce.

Wszystko wskazuje na to, że naprzeciwko okna, przy którym dziewczyna stoi, znajduje się poszukiwany pokój. Trzeba tylko sporządzić linę z ręcznika i prześcieradła, przywiązać ją do kaloryfera i spuścić się piętro niżej. Idąc wzdłuż balustrady, nasza bohaterka dociera do upragnionego lokum, do którego, co prawda, nie udało jej się wcześniej wejść przez drzwi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by teraz wskoczyć tam przez okno.

To pierwszy z dotychczas widzianych przez nią pokoi, jako tako umeblowany (widać, że ktoś w nim mieszka). Notabene, to dawny pokój April, nie ma co do tego wątpliwości, choć Zoe, oczywiście, nie ma o tym pojęcia. Ta sama pamiętna szafa... którą, rzecz jasna, należy otworzyć, wszak dziewczynka z wizji dawała to wyraźnie do zrozumienia. W środku znajduje się męski garnitur, a na dnie leży zdjęcie, na którym Zoe od razu rozpoznaje Charliego, dwie nieznane jej młode kobiety obok, to niewątpliwie April i Emma.

1 - Rozdział 3 - 201 (3) - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
2 - Rozdział 3 - 201 (3) - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
3 - Rozdział 3 - 201 (3) - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
Dziewczyna chowa fotkę i w tym momencie do pokoju wchodzi jego mieszkaniec, niejaki Marcus, barwna i niebanalna postać,

Dziewczyna chowa fotkę i w tym momencie do pokoju wchodzi jego mieszkaniec, niejaki Marcus, barwna i niebanalna postać, "zajebioza", można powiedzieć. Rozmowa tych dwojga dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń, a efektem jej jest ustalenie dziś w nocy spotkania we "Fringe", bowiem Marcus za jedyne 1000 yuanów obiecuje dowiedzieć się czegoś o losach Rezy, a nawet zlokalizować jego aktualne miejsce pobytu. Mężczyzna wyprowadza Zoe z tej "ściśle" strzeżonej fortecy, a ta od razu udaje się do Charliego. Ma bowiem do niego parę pytań.

W trakcie rozmowy Zoe pokazuje mu znalezioną fotografię. Pojawia się nazwisko April Ryan. Charlie opowiada jej o zaginięciu swej dawnej przyjaciółki, Zoe odwzajemnia się, wspominając o swoich wizjach. Mężczyzna uznaje, że powinna spotkać się z Emmą i prosi, by zaczekała do jej przyjazdu. Usłyszawszy o Marcusie, uświadamia sobie, że jest on jego dawnym znajomym.

Nastaje wieczór. Do "Fringe" zaczynają schodzić się goście. Zoe, Emma i Charlie rozmawiają przy stoliku w rogu sali. Dziewczyna ma okazję pierwszy raz usłyszeć o równoległych światach, Arkadii, Cortezie i podróżach April. Emma jest przekonana, że jej przyjaciółka wciąż żyje, Charlie ma do tej kwestii bardziej sceptyczne podejście, oboje jednak zaczynają przypuszczać, że Zoe nie pojawiła się w ich życiu bez powodu.

Nasza bohaterka pyta o jakieś ustronne miejsce, chce spróbować skontaktować się z Rezą i Olivią. Charlie proponuje jej lożę na piętrze. Na miejscu Zoe nagrywa się przyjacielowi na sekretarkę, nie dane jest jej jednak zadzwonić do Liv. Znienacka pojawia się Marcus, a z nim... bliźniaczki, które zaatakowały ją w mieszkaniu Rezy. Tym razem mają więcej szczęścia i po chwili z przerażeniem patrzysz na Zoe podłączoną do dziwnej aparatury...

4 - Rozdział 3 - 201 (3) - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
5 - Rozdział 3 - 201 (3) - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry

Sen...?

Czego ode mnie chcesz...?

Miejsce z wizji... Śnieżna pustynia, głos dziewczynki wzywający ją do ratowania April, w oddali ten sam czarny dom. Zoe biegnie w jego stronę, nagle mała pojawia się przed nią. Wykonuje ruch ręką i lód wokół dziewczyny zaczyna pękać... Słychać trzask i Zoe zapada się pod ziemię...

1 - Sen...? - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
2 - Sen...? - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry

Podziemie

To nie jest prawda... To nie może być prawda...

Zoe budzi się w jakimś podziemnym wymarłym świecie. Rusza przed siebie, po drodze znajduje kamyk i podnosi go. Nieoczekiwanie atakuje ją mały, pękaty stwór - coś na kształt gnoma. Po chwili dziewczyna wspina się na kamienny podest przed świątynią, a ledwie zeskoczy zeń, zostaje napadnięta przez drugiego dziwacznego potworka. Gnom upada w pobliżu tutejszej latarni, to jakby świecące jajo osadzone na palu. Daje światło, choć nie wydziela ciepła, toteż dziewczyna może je bezpiecznie zdjąć. Teraz ma własną przenośną latarkę.

Wkrótce droga kończy się urwiskiem. Zoe zawraca i wędruje wzdłuż skały, w stronę wielkiego koła wodnego. Zbiega po schodkach i obejrzawszy olbrzymią konstrukcję, dostrzega, że na jej szczycie znajduje się drewniana platforma. Gdyby tak można było się na nią dostać... Dziewczyna wchodzi po wąskich schodkach obok i zauważa, że prowadząca na górę drabina jest połamana. A to pech... Udawszy się w prawo, dociera do urządzenia z kierownicą. Po przekręceniu jej, ze znajdującego się na szczycie otworu bucha przez chwilę ogień. Obejrzawszy dokładnie ów wylot, Zoe wpada na pomysł, by umieścić nań świecące jajo. Teraz obrócenie kierownicy, powoduje pojawienie się wysokiego płomienia, który dotarłszy na szczyt, uruchamia mechanizm młyna. Spada potężny strumień wody i wielkie koło zaczyna się obracać. Dziewczyna zabiera swojej jajo i zbiega na dół. Zbliżywszy się do koła, skacze, łapie się go i niesiona przezeń, dostaje się na górę...

1 - Podziemie - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
Znalazłszy się na platformie, rusza przed siebie, ups - Podziemie - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry

Znalazłszy się na platformie, rusza przed siebie, ups... spróchniałe deski załamują się i przed Zoe otwiera się przepaść. Nic to, dziewczyna odważnie wykonuje solidny sus na drugą stronę, jeszcze tylko kilka kroków i staje przed drabiną, która prowadzi nie wiadomo gdzie, ale na pewno w górę. Wchodzenie po niej trwa i trwa... Wreszcie dziewczyna dociera na dużą skalną półkę i kieruje się w stronę widocznej jaskini. Tam na ścianie odkrywa odciśnięte w niej trzy fosforyzujące obrazki.

Kolejna łamigłówka, tym razem dźwiękowa. Kierując snop światła z jaja Zoe wydobywa ton z każdego z rysunków. Trzeba wpaść na właściwą muzyczną kombinację, do której prędzej, czy później można dojść metodą prób i błędów. Tym którym brak cierpliwości, podaję jej rozwiązanie: należy oświetlić kolejno (od lewej) obrazki - pierwszy, drugi, pierwszy i trzeci.

Otwiera się magiczny tunel. Dziewczyna wchodzi weń, a gdy tylko pojawia się po drugiej stronie, przejście znika...

2 - Podziemie - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry
3 - Podziemie - Rozdział 4 - Zima - Dreamfall: The Longest Journey - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Dreamfall: The Longest Journey

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Dreamfall: The Longest Journey

zobacz więcej informacji o grze
Dreamfall: The Longest Journey

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe