poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Desperados 2: Cooper's Revenge

Poradnik do gry Desperados 2: Cooper’s Revenge zawiera dokładny opis wszystkich misji gry. Powstał on w głównej mierze z myślą o mniej zaawansowanych graczach, którzy nie mieli do czynienia z pierwszą częścią gry, jednak zainteresuje również weteranów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 188 stron i 659 ilustracji, rozmiar pliku to 13,9 MB

Oznaczenia na mapie: 1 - miejsce startu a także do gromadzenia ciał - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Oznaczenia na mapie: 1 - miejsce startu a także do gromadzenia ciał; 2 - drugie miejsce do gromadzenia ciał; 3 - skrzyżowanie; 4 - miejsce, w którym podsłuchuje się pierwszą rozmowę (domek); 5 - miejsce, w którym podsłuchuje się drugą rozmowę (wąska dróżka); 6 - miejsce, do którego należy się udać w celu zakończenia misji (ognisko)

Zadanie 1: Among Soldiers

Zadanie 2: The Soldier and the Indian

Przed Tobą kolejna trudna misja. Tym razem jednak nikogo nie zabijesz. Co więcej, jest to ZABRONIONE. Jeśli grałeś w pierwszą część "Desperados", takie rozwiązanie powinno ci być doskonale znane. Przeciwników na szczęście będzie mógł pozbawiać przytomności, wiązać i chować w nieodwiedzanych miejscach. Docelowo będziesz musiał przedostać się w okolice niewielkiej chatki (to dopiero pierwszy "przystanek") i podsłuchać mającą tam miejsce rozmowę. W tej misji przejmiesz kontrolę nad trzema postaciami. Kate przyda się w głównej mierze do odwracania uwagi przeciwników. Doc będzie mógł likwidować gostków fiolkami z gazem i skutecznie ich kneblować, a Cooper odniesie ich związane ciała w bezpieczne miejsce. Niestety, ta kombinacja nie sprawdzi się we wszystkich sytuacjach, tak więc nie przejdziesz całej mapy stosując wyłącznie jedną taktykę. Wyjątkowo radziłbym się też nie śpieszyć, kolejnych przeciwników eliminować pojedynczo, a ich ciała umieszczać w bezpiecznym miejscu.

Na początek będziesz musiał zaskoczyć i ogłuszyć dwóch gostków znajdujących się najbliżej miejsca startu (#1). Zwróć jednocześnie uwagę na to, iż ich widoczność jest bardzo ograniczona. Generalnie jest tak, że jesteś zauważany dopiero po przekroczeniu 40-50% standardowo wyświetlanego pola widzenia. Oba ciała odtransportuj do miejsca startu. Uwaga! Gdyby zdarzyło się tak, że jeden z wartowników zacznie odzyskiwać przytomność uderz go jeszcze raz. Operacja to powinna przebiec bez żadnych problemów. Zignoruj dwóch wartowników po prawej (#2). Nie musisz się nimi zajmować, tak więc radziłbym ruszać dalej.

1 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Możesz już zająć się kolejnym gostkiem (#1) - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Możesz już zająć się kolejnym gostkiem (#1). Najlepiej byłoby znokautować go dopiero wtedy gdy jeden z wartowników zacznie iść w przeciwnym kierunku. Po odniesieniu ciała udaj się tam i spróbuj zaskoczyć od tyłu gostka stojącego w miejscu (#2). Następnie szybko dobiegnij do drugiego przeciwnika i również znokautuj go. Oba ciała zwiąż i pozostaw w tym miejscu, które wykorzystasz do "składowania" nowych ciał. ;-)

2 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Ruszaj dalej - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Ruszaj dalej. Na początek zajmij się gostkiem stojącym w miejscu (#1). Podobnie jak wcześniej, musisz zaczekać na odpowiedni moment. Po odniesieniu ciała zainteresuj się kolejnymi wartownikami (#2). Nie powinieneś mieć większych problemów z ich zaskakiwaniem, gdyż nie podróżują parami, a na dodatek w pewnych miejscach się zatrzymują. Uważaj jedynie żeby nie znaleźć się w ich polu widzenia, szczególnie przy podnoszeniu jednego z ciał.

3 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Najwięcej problemów sprawi ci dwójka wartowników patrolująca okoliczne skrzyżowanie - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Najwięcej problemów sprawi ci dwójka wartowników patrolująca okoliczne skrzyżowanie. Osobiście radziłbym skorzystać z usług Kate. Musi się ona znaleźć w polu widzenia jednego z wartowników, dzięki czemu powinna go uwieść (#1). Gdy tylko gostek zbliży się do Kate psiknij mu perfumami w oczy, a następnie znokautuj go Cooperem. Wykonaj quicksave i szybciutko zajmij się drugim wartownikiem, który po chwili powinien się tu zjawić. Oba ciała odstaw w ustalone miejsce. Ewentualnie po skorzystaniu z perfum możesz wcześniej zająć się drugim wartownikiem, gdyż efekt działania tego przedmiotu jest stosunkowo długotrwały (#2).

4 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
5 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.1 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Kawałek dalej stoi dwóch wartowników (#1). Niestety, chwilowo w żaden sposób nie będziesz ich mógł zlikwidować. Gostek, który jest zwrócony w stronę skrzyżowania nie zareaguje na zaloty Kate. Co więcej, będzie gotowy do ataku. Musisz go więcej przez jakiś czas omijać. Zwróć uwagę na niewielką ścieżkę prowadzącą w stronę domku (#2). Będziesz z niej teraz musiał skorzystać. Przez cały czas powinieneś pozostawać w pozycji kucającej!!

1 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Aby móc podsłuchać pierwszą część rozmowy będziesz musiał ustawić się przy drewnie (#1) - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Aby móc podsłuchać pierwszą część rozmowy będziesz musiał ustawić się przy drewnie (#1). Cierpliwie musisz teraz zaczekać aż wszyscy rozejdą się.

Zadanie 3: News of Butcher

Osoby, które musisz podsłuchiwać ustawiły się na okolicznej ścieżce. Będziesz tam teraz musiał dotrzeć. Niestety, nie jest to proste wyzwanie. Będziesz musiał w ściśle ustalonej kolejności eliminować okolicznych wartowników. Zacznij od tego, który jest najbliżej drewna (#2). Uwaga! Z rozpoczęciem tej operacji zaczekaj aż gostek patrolujący okoliczny teren zacznie iść w stronę ścieżki (zaczyna niedaleko domu). Ciało musisz oczywiście związać i ukryć (choćby na skrzyżowaniu).

2 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Teraz musisz zająć się drugim gostkiem (#1) - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Teraz musisz zająć się drugim gostkiem (#1). Ponownie trzeba się śpieszyć. Ponadto musisz uważać żeby nie zostać zauważonym (przez tego samego bandytę). Na koniec pozostanie ci wartownik patrolujący ten teren. Musisz go znokautować w momencie gdy stoi twarzą w stronę domu (#2). Uwaga! Nie wykonuj gwałtownych ruchów, tak aby jeden z dolnych wartowników Cię nie zauważył!!

3 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Najwyższa już pora zająć się wspomnianym przed chwilą gostkiem - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Najwyższa już pora zająć się wspomnianym przed chwilą gostkiem. Do tego celu wykorzystasz wdzięki Kate. Musi ona stanąć niedaleko chatki (#1). Zaczekaj aż bandyta tu podejdzie i zaatakuj go z boku. Jego ciało musisz oczywiście schować w bezpiecznym miejscu. Na koniec zajmij się gostkiem, który z nim stał (#2). Poprzednio musiałeś go unikać. Teraz możesz go wreszcie zlikwidować. Korzystając z okazji radziłbym zapisać stan gry, gdyż przed Tobą wyjątkowo trudne i jednocześnie dość ryzykowne manewry. :-)

4 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Zacznij posuwać się w stronę drugiego celu - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Zacznij posuwać się w stronę drugiego celu. Na początek będziesz musiał zająć się gostkiem stojącym po przeciwległej stronie ścieżki. Spróbuj wykorzystać do tego celu Kate. Schowaj się w lesie i spróbuj wykonać krótki sprint. Zatrzymaj się. Strażnik powinien zacząć iść w stronę Kate. Zajdź go od tyłu, ogłusz i zwiąż (#1). Teraz zajmiemy się gostkiem patrolującym okoliczny teren. Najlepiej byłoby wykorzystać trik z przebiegnięciem przez jego pole widzenia (#2). Możesz również skorzystać z usług Kate, tak aby skoncentrować na niej jego uwagę, a następnie zajść go z boku i znokautować. Oba ciała odstaw w bezpieczne miejsce.

5 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
6 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.2 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Możesz już zbliżyć się do zaznaczonych w celach misji gostków. Żeby nie zostać zauważonym i jednocześnie móc podsłuchać rozmowę będziesz musiał ustawić się w ukazanej na screenie pozycji (#1). Nie przejmuj się tym, iż znajdziesz się w polu widzenia jednego z wartowników. Nie zostaniesz bowiem zaatakowany.

Zadanie 4: Hawkeye

Przed Tobą ostatni cel tej misji. Będziesz musiał dotrzeć do ogniska, tak aby podsłuchać ostatnią część rozmowy. Zanim cokolwiek więcej zrobisz zlikwiduj pojedynczego wartownika, który poprzednio stał przy Twoich celach (#2). Jego ciało możesz pozostawić przy chatce.

1 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.3 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Od Twojego celu dzielą Cię już zaledwie cztery osoby - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.3 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Od Twojego celu dzielą Cię już zaledwie cztery osoby. Mógłbyś każdą z nich zajmować się z osobna, choć nie jest to już konieczne. Osobiście radziłbym podprowadzić w to miejsce Doc'a i wykorzystaj posiadane dwie fiolki z gazem (#1). Druga z nich ma zapobiec zlikwidowaniu pojedynczego wartownika. Następnie szybko podbiegnij w to miejsce Cooperem i zajmij się ostatnim wartownikiem (#2). Wszystkich musisz oczywiście związać.

2 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.3 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry
Możesz już zacząć kierować się w stronę ogniska - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.3 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

Możesz już zacząć kierować się w stronę ogniska. Po dotarciu na miejsce wybierz prawą ścieżkę, zlokalizowaną przy skałach. Po dotarciu do ukazanego na screenie miejsca (#1) gra zaliczy ostatni cel i automatycznie wyświetli filmik przerywnikowy.

3 - [Misja 3.2a] Big Canyon - Masquerade cz.3 - Desperados 2: Coopers Revenge - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Desperados 2: Cooper's Revenge

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Desperados 2: Cooper's Revenge

zobacz więcej informacji o grze
Desperados 2: Cooper's Revenge

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne