poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Mistrzostwa Świata FIFA 2006 (2006 FIFA World Cup)

Poradnik do FIFA World Cup 2006, produktu skupiającego się na nadchodzących mistrzostwach świata w piłce nożnej, zawiera informacje o trybach gry, najprostszych zagraniach oraz nieco bardziej skomplikowanych akcjach na boisku.

poradnik, solucja do gry w zawiera 39 stron i 52 ilustracji, rozmiar pliku to 2,9 MB

W menu głównym mistrzostw świata mamy kilka ciekawych pozycji. Sprawdźmy, co kryje się pod opcją "Squads".

Oprócz tego, że możemy tutaj przeglądać naszych zawodników, warto zwrócić uwagę na wybór formacji. To, jaka będzie najlepsza, zależy od piłkarzy i ich umiejętności. Jeżeli mamy szybkich pomocników i wysokich napastników, dobrze jest ustawić graczy tak, by dało się nimi podawać piłkę tuż przy linii bocznej boiska (umożliwi to dośrodkowania). Jeśli jednak drużyna ma szybkich napastników i umie celnie uderzać łaciatą, warto spróbować rozlokować graczy w centralnej części boiska i grać krótkimi podaniami.

Formację można zmieniać również w trakcie rozgrywania meczu - Formacja - Tryb mistrzostw - Mistrzostwa Świata FIFA 2006 - poradnik do gry

Formację można zmieniać również w trakcie rozgrywania meczu. Jeżeli, przykładowo okaże się, że przeciwnik ma bardzo dobrych napastników, konieczne będzie przerzucenie graczy bliżej własnego pola karnego w celu zwiększenia skuteczności obrony.

Sprawdźmy co jeszcze, prócz ustalania formacji, oferuje nam opcja "Squads".

Stałe fragmenty, takie jak rzuty karne, wolne i wybicia z rogów można lepiej wykorzystać, jeśli wyznaczy się odpowiedniego zawodnika do wykonywania ich. Rzućmy okiem na obrazek poniżej.

Idźmy od góry: rzuty karne umie wykonywać w zasadzie każdy, ale nie zaszkodzi, jeśli wykorzysta się do tego kogoś, kto celnie strzela - Stałe fragmenty gry - Tryb mistrzostw - Mistrzostwa Świata FIFA 2006 - poradnik do gry

Idźmy od góry: rzuty karne umie wykonywać w zasadzie każdy, ale nie zaszkodzi, jeśli wykorzysta się do tego kogoś, kto celnie strzela. Najlepiej nadają się do tego napastnicy.

Bezpośrednie rzuty wolne (takie, z których możliwe jest strzelenie gola) oraz rogi również są domeną snajperów. Dobrze by było, jeśli zawodnik wykonujący je miał wysoką ocenę strzałów z daleka. Można to sprawdzić w statystykach piłkarzy (patrz: "Zawodnicy ").

Samo wykonywanie stałych fragmentów opisałem w dziale zatytułowanym "Wykonywanie stałych fragmentów gry ".

Z wiedzą na temat zawodników, stałych fragmentów i formacji można przystąpić do swojego pierwszego meczu. W przykładzie prezentowanym na zdjęciach w tym poradniku, pierwszym wrogiem okazała się być Angola (i nie był to zbyt wymagający przeciwnik, co widać na poniższym obrazku). Co do sposobu prowadzenia samej rozgrywki odsyłam do części "Poruszanie się " i "Rozwiązania taktyczne ". Teraz zajmiemy się tym, co spotyka nas po rozegranym meczu.

Za każde spotkanie na murawie dostajemy, a także tracimy punkty - Punkty za mecze - Tryb mistrzostw - Mistrzostwa Świata FIFA 2006 - poradnik do gry

Za każde spotkanie na murawie dostajemy, a także tracimy punkty. Widać to na obrazku powyżej w sekcji "Performance Bonus". Jesteśmy nagradzani za:

 1. gole;
 2. celne strzały na bramkę rywala;
 3. dobrze wykonane zagrania;
 4. wybijanie z rzutów rożnych;
 5. dobre podania;
 6. posiadanie piłki;
 7. "czyste konto", czyli nie pozwolenie przeciwnikowi na strzelenie bramki.

Punkty są nam zaś odejmowane za:

 1. spalone;
 2. faule;
 3. żółte i czerwone kartki;
 4. żłe podania;
 5. nieposiadanie piłki.

Oprócz tego istnieje coś takiego jak "Objective Bonus". Są to punkty przyznawane za specjalne zadania wykonywane podczas meczu, np. zdobycie jednym piłkarzem dwóch bramek albo uzyskanie prowadzenia czterech goli.

Mamy tutaj również "Passport Page Bonus". Są to punkty przyznawane za skompletowanie jednej strony z tzw. paszportu, którego zdjęcie znajduje się poniżej. Jego kartki wypełnia się stemplami pochodzącymi z pokonanych krajów. Na każdą stronę przypada jeden rejon świata, tak więc na jednej mamy stemple z Afryki, na innej z Azji, na jeszcze innej z Europy itd. Na poniższym obrazku mamy stronę na oznaczenia państw afrykańskich i stempel pokonanej Angoli.

Za zdobyte punkty można odblokowywać nowe piłki, korki, koszulki, sylwetki piłkarzy z dawnych lat oraz specjalne dodatki, np - Punkty za mecze - Tryb mistrzostw - Mistrzostwa Świata FIFA 2006 - poradnik do gry

Za zdobyte punkty można odblokowywać nowe piłki, korki, koszulki, sylwetki piłkarzy z dawnych lat oraz specjalne dodatki, np. spowolnienie upływu czasu.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Mistrzostwa Świata FIFA 2006

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Mistrzostwa Świata FIFA 2006

zobacz więcej informacji o grze
Mistrzostwa Świata FIFA 2006

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe