poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Twierdza: Krzyżowiec (Stronghold: Crusader)

Poradnik do gry Twierdza: Krzyżowiec poprowadzi Was przez wyprawy krzyżowe i wskaże odpowiednią drogę wśród niemiłosiernych piasków pustyni. Znajdziecie tu zarówno podstawowe informacje dotyczące rozbudowy twierdzy jak i solucję 25 misji kampanii.

poradnik, solucja do gry w zawiera 32 stron i 51 ilustracji, rozmiar pliku to 1,6 MB

5. Arabska przygoda

Już wcześniej było trudno, ale to co nas spotka w tej misji może nas zaskoczyć. Tym razem będziemy mieli trzech przeciwników i w dodatku będziemy działać tylko w pojedynkę.

[9] - [Krzyżowiec] 5. Arabska przygoda - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[9]

[10] - [Krzyżowiec] 5. Arabska przygoda - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[10]

Zadanie wydaje się być przerażającym od samego początku. Lecz czasem mamy to szczęście, że nawet na trudne misje jest sposób. Aby jednak nam się udało, musimy działać bardzo szybko i sprawnie. Budujemy tylko i wyłącznie obóz najemników [9] i za złoto, które otrzymaliśmy na samym początku wynajmujemy np. maksymalną ilość Asasynów. Czym prędzej wysyłamy kilkunastoosobowe grupy do poszczególnych wrogów pilnując, aby nasze wojska skupiły się na wrogim lordzie [10], a nie na walce z cywilami czy wojskiem. I w ten oto szybki i stosunkowo prosty sposób możemy wygrać misję. Musimy tylko pamiętać o pośpiechu. Gdyby jednak okazało się, że zabrakło nam złota, to możemy zbudować jeszcze targowisko i sprzedać drewno oraz kamienie.

6. Bezkresna pustynia

Po szybkiej misji czas powrócić do pustynnych zmagań. Tym razem role niejako się odwróciły. Teraz mamy tylko jednego wroga przeciwko "nam dwóm".

[11] - [Krzyżowiec] 6. Bezkresna pustynia - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[11]

[12] - [Krzyżowiec] 6. Bezkresna pustynia - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[12]

Misja mająca dość duże plusy ale także i minusy. A pewno "na tak" jest to, że mamy sojusznika i co jeszcze lepsze znajduje się on pomiędzy naszą bazą i wrogiem i bardzo dobrze zasłania nas przed wojskami przeciwnika. Pozytywna jest także duża ilość wolnej przestrzeni do rozbudowy. Jest jednak jeden dość znaczący minus - nigdzie dookoła nie ma skrawka zieleni gdzie można by produkować żywność. Musimy więc bardzo dobrze rozwinąć produkcję pozostałych surowców [11] aby móc je sprzedawać i za zdobyte w ten sposób złoto kupować żywność. W sumie to cały sekret tej misji. Wystarczy tylko dobrze obwarować się na tyłach i w miarę szybko stworzyć dość silną armię, która jest w stanie pokonać wroga [12]. Przy ataku warto pomyśleć o machinach oblężniczych gdyż wróg buduje dość potężne mury.

7. Grecki ogień

I znów przyszedł czas na zamianę ról. Powracamy do starego układu - my kontra dwóch kalifów. Prosto nie będzie ale to nie znaczy, że nie damy sobie rady.

[13] - [Krzyżowiec] 7. Grecki ogień - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[13]

[14] - [Krzyżowiec] 7. Grecki ogień - Twierdza: Krzyżowiec - poradnik do gry

[14]

No cóż na samym początku szanse wydaje się być zupełnie niewyrównane, ale na szczęście od wrogów oddziela nas rzeka i w sumie wystarczy tylko i wyłącznie dobrze zabezpieczyć jedyne przejście przez nią [13], aby ochronić naszą osadę przed najazdami. Mamy także duży teren do zagospodarowania, co na pewno pozwoli nam na szybkie stworzenie dość prężnej gospodarki. I w sumie opierając się na tych dwóch faktach powinniśmy bez problemu pokonać wrogów. Oczywiście pośpiech jest tu jak najbardziej wskazany i to głównie on pozwoli nam na przejęcie przewagi nad wrogiem. Dlatego też zaraz po rozpoczęciu misji bierzemy się za budowę.

Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od budowy kilku chat drwali i kamieniołomów, które dostarczą nam surowca niezbędnego do dalszej rozbudowy naszej siedziby. Zaraz po tym bierzemy się za farmyl aby dostarczyć odpowiednie ilość pożywienia naszym poddanym. Następnie wznosimy pozostałe budowle. Pamiętajmy jednak, że wkroczyliśmy już w etap gdzie trzeba budować już o wiele potężniejsze siedziby i wybudowanie np. jednego warsztatu płatnerza to za mało. W zależności od naszych potrzeb będziemy musieli budować większe ilości danych budowli - nie bójmy się tego. Przystępując już do ataku powinniśmy pomyśleć o katapultach [14], które są świetne w niszczeniu wrogich murów i wież. Pozwoli nam to również na zmniejszenie strat w ludziach, ponieważ próbując zdobyć mury rycerzami poniesiemy na pewno bardzo wielkie straty gdyż wróg używa płonącej smoły - świetnej broni przeciw oblegającym mury. Misja jest trudna ale szybkie i zdecydowane działanie umożliwi nam pokonanie najpierw jednego a następnie drugiego wroga.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Twierdza: Krzyżowiec

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Twierdza: Krzyżowiec

zobacz więcej informacji o grze
Twierdza: Krzyżowiec

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne