poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Tomb Raider: Legenda (Tomb Raider: Legend)

Poradnik do gry „Tomb Raider: Legend” zawiera opis przejścia przygotowanej przez producentów kampanii single player, na którą składa się kilkanaście rozbudowanych etapów, nie pominięto również licznych sekretów i zagadek logicznych.

poradnik, solucja do gry w zawiera 203 stron i 740 ilustracji, rozmiar pliku to 12 MB

Powinieneś usłyszeć pierwszych przeciwników. Przygotuj się na regularne walki z żołnierzami aż do samego końca tej misji. Przeskocz na kolejny blok, a z niego zeskocz na ziemię. Zlikwiduj pierwszą grupkę przeciwników (#1). Ruszaj dalej. Zlikwiduj znajdującego się na dole gostka (#2). Skorzystaj z poznanych już wcześniej lin. Biegnij dalej.

1 - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Po dotarciu do centralnego pomieszczenia rozpraw się z nową grupą żołnierzy - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Po dotarciu do centralnego pomieszczenia rozpraw się z nową grupą żołnierzy. Nie zapomnij o amunicji i apteczkach. Zacznij wspinać się po zawieszonej linie. Obróć się. Musisz ją teraz rozhuśtać, tak aby docelowo móc przeskoczyć do niewielkiej wnęki (#1). Chwilowo nie wpadniesz na nowych wrogów. Skieruj się do przeciwległej drabiny (#2). Wyjdź po niej na górę.

2 - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Po drodze będziesz musiał wspiąć się na kilka wyższych platform - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Po drodze będziesz musiał wspiąć się na kilka wyższych platform. Dotrzesz w końcu do kolejnej liny. Zacznij wspinać się po niej na górę. Po dotarciu na sam szczyt przeskocz na sąsiednią półkę (#1). Z powrotem znajdziesz się na powierzchni. Przygotuj karabin maszynowy (możesz też rzucać granatami) i zacznij strzelać do okolicznych żołnierzy (#2). Jest ich tu całkiem sporo. Wykonuj liczne uniki, warto również aktywować dodatkowe uderzenia.

3 - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Jeden z żołnierzy będzie próbował zabić Anayę - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Jeden z żołnierzy będzie próbował zabić Anayę. Znajduje się on na wyższym poziomie (#1). Musisz go błyskawicznie zlikwidować. Po chwili załączy się scenka przerywnikowa (#2), a etap ten zostanie ostatecznie zaliczony.

4 - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
5 - Peru - Return to Paraiso (8) - Etap 2 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

[Etap 3] Japan - Meeting with Takamoto

Dodatkowe uwagi: Tym razem czeka Cię więcej walk i dość skomplikowanych skoków. Nie będziesz się natomiast musiał martwić zagadkami, których tak na dobrą sprawę tu nie będzie. Pomijam w tym miejscu kilka banalnych łamigłówek, które wymagają zazwyczaj wykonania 1-2 czynności. Pod koniec etapu czeka Cię natomiast pierwszy pojedynek z bossem. Nie jest on zbyt trudny, ale zdecydowanie warto o nim pamiętać i zostawić sobie na ten cel trochę amunicji.

Na początek załączy się oczywiście krótka scenka przerywnikowa, w trakcie trwania której będziesz się mógł bliżej przyjrzeć wieczornej kreacji panny Croft (#1). Zwróć uwagę na to, iż początek tego etapu będzie dość "spokojny". Po odzyskaniu kontroli nad główną bohaterką skieruj się na parter. Podejdź do barmana i wciśnij E żeby z nim porozmawiać (#2).

1 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Obróć się i skieruj w stronę znajdującego w tym miejscu przejścia (#1) - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Obróć się i skieruj w stronę znajdującego w tym miejscu przejścia (#1). Podejdź do drzwi i ponownie wciśnij przycisk używania. Lara spotka tu Nishimurę, z którym utknie sobie krótką pogawędkę. Po jej zakończeniu spróbuj wrócić się do głównego hallu. Będzie tu już na Ciebie czekał Takamoto (#2). Po krótkiej wymianie zdań przystąpisz do walki z jego ochroniarzami. Przygotuj się, gdyż za chwilę odzyskasz pełną kontrolę nad Larą!

2 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Zacznij likwidować ochroniarzy Takamoto (#1) - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Zacznij likwidować ochroniarzy Takamoto (#1). Zwróć uwagę na to, że Lara rozpoczyna wyłącznie z pistoletami, tak więc prędzej czy później będziesz musiał podnieść karabin. Na szczęście w tego typu giwery uzbrojeni są niemal wszyscy wartownicy. Załatw ich, a następnie (dokładnie po obejrzeniu kolejnej scenki przerywnikowej) skieruj się w stronę korytarza znajdującego na lewo od baru (#2).

3 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Podejdź do windy i wciśnij E żeby skorzystać z otrzymanej od Nishimury karty magnetycznej (#1) - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Podejdź do windy i wciśnij E żeby skorzystać z otrzymanej od Nishimury karty magnetycznej (#1). Wejdź do środka. Załączy się krótka scenka przerywnikowa. Lara znajdzie się na wyższym piętrze. Za szybą powinieneś zauważyć motocykl, z którego za parę minut skorzystasz. Teraz musisz się jednak skierować w lewo (#2).

4 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Przygotuj pistolety - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Przygotuj pistolety. Nie musisz nikogo zabijać. Zamiast tego strzel w znajdującą się w tym miejscu konstrukcję (#1), dzięki czemu wysadzisz ją w powietrze. Skorzystaj z rynny, po której będziesz mógł wyjść na górę. Teraz musisz się odbić, tak aby wylądować na sąsiednim balkoniku (#2). Możesz już wspiąć się na dach wieżowca. Ruszaj prosto.

5 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
6 - Japan - Meeting with Takamoto (1) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Możesz już podbiec do oszklonej części dachu. Jak się zapewne domyślasz, będziesz musiał przedostać się do środka. Aby to zrobić skorzystaj z harpuna. Zaczep linkę o fragment oszklonego sufitu (#1), a następnie przyciągnij go do siebie. Wskocz do powstałej w ten sposób dziury. Zejdź po schodach na dół. Możesz już wskakiwać na zaparkowany w tym miejscu motocykl (#2).

1 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Niestety, zdobytą maszyną nie będziesz się mógł zbyt długo nacieszyć (#1) - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Niestety, zdobytą maszyną nie będziesz się mógł zbyt długo nacieszyć (#1). Jedź w stronę badanego już wcześniej dachu. Skręć w prawo, a następnie zacznij przyśpieszać w stronę widocznego w oddali mostku. W ostatniej chwili załączy się interaktywna scenka przerywnikowa. Po raz kolejny będziesz musiał wciskać odpowiednie kursory (#2), tak aby główna bohaterka mogła pozostać przy życiu.

2 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Po odzyskaniu pełnej kontroli nad Larą zacznij wykonywać kolejne skoki - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Po odzyskaniu pełnej kontroli nad Larą zacznij wykonywać kolejne skoki. Zacznij od metalowego drążka, z którego przeskoczysz na drewnianą część konstrukcji (#1). Biegnij dalej. Przeskocz na kolejny drewniany podest. Przed Tobą seria zdecydowanie trudniejszych do wykonania ruchów. Na początek wyjmij pistolety i przejdź na manualny tryb ostrzału. Wyceluj w oznaczony punkt (#2), dzięki czemu odblokujesz sobie dalszą drogę.

3 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Możesz już przeskoczyć na linę, a z niej na kolejną półkę - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Możesz już przeskoczyć na linę, a z niej na kolejną półkę. Powinieneś dotrzeć do końcowej części tej konstrukcji. Podskocz, dzięki czemu Lara zjedzie po linie na sąsiedni wieżowiec (#1). Przed Tobą dwie wyjątkowo trudne czynności. Obróć się w lewo. Na początek będziesz musiał rozhuśtać metalowy podest (#2). W tym celu skorzystaj z harpuna. Wystarczy raz przyciągnąć do siebie wspomnianą konstrukcję, a następnie schować harpun.

4 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
Będąc już na nowej konstrukcji poczekaj aż zbliży się ona do bardziej odległej części wieżowca, a następnie dwukrotnie podskocz, tak aby automatycznie chwycić się kolejnej konstrukcji (#1) - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

Będąc już na nowej konstrukcji poczekaj aż zbliży się ona do bardziej odległej części wieżowca, a następnie dwukrotnie podskocz, tak aby automatycznie chwycić się kolejnej konstrukcji (#1). Uwaga! Będziesz się teraz musiał obrócić (cały czas wisząc na linie), dzięki czemu doskoczysz do kolejnej kładki (#2). Odpowiednio wcześniej musisz się oczywiście rozbujać.

5 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry
6 - Japan - Meeting with Takamoto (2) - Etap 3 - Tomb Raider: Legenda - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Tomb Raider: Legenda

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Tomb Raider: Legenda

zobacz więcej informacji o grze
Tomb Raider: Legenda

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji