poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata (Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth)

Poradnik do gry Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth zawiera bardzo szczegółowe rozwiązanie gry, bogato ilustrowane zdjęciami. Całość została podzielona na rozdziały, których tytuły odpowiadają poszczególnym aktom.

poradnik, solucja do gry w zawiera 113 stron i 444 ilustracji, rozmiar pliku to 10,7 MB

Idź przed siebie, otwórz drzwi i wejdź do małego pomieszczenia, gdzie znajdziesz apteczkę. Przyjrzyj się dwóm rurom zlokalizowanym pod ścianą (#73). Wajchę znajdującą się po lewej stronie opuść na dół, natomiast tą po prawej, podciągnij do góry. Podążaj naprzód, aż dotrzesz do pomieszczenia z basenem wypełnionym jakimś paskudztwem. Po prawej stronie znajdziesz zawór (#74), którego odkręcenie spowoduje oczyszczenie zawartości zbiornika. Wróć się do pomieszczenia, gdzie znalazłeś apteczkę (#73) i tym razem podnieś do góry wajchę po lewej stronie.

1 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
2 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
3 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Skieruj się do komnaty z basenem (#74) - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Skieruj się do komnaty z basenem (#74). Odkręć zawór, szybko wdrap się do góry po drabinie, skocz do zbiornika (#75) i schylając się, wejdź do rury. Podążaj przed siebie. Po chwili dotrzesz do sali, w której wręcz roi się od robactwa (#76). Czeka Cię teraz mała wspinaczka po drabinach, którą wieńczy odnalezienie platformy z drzwiami (#77).

W kolejnym pomieszczeniu uzupełnij zapas medykamentów i podnieś klapę (#78). Zejdź na dół i skieruj się naprzód. Po chwili dotrzesz do wyrwy w podłodze, która pozwoli Ci znaleźć się w innej części kanałów. Jest tu punkt zapisu stanu gry (#79), skorzystaj z niego. Musisz teraz przebiec niewielki odcinek trasy i wskoczyć do kolejnego tunelu (#80). Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie towarzystwo w postaci pająków. Jeśli po drodze zostaniesz ukąszony, musisz jak najszybciej użyć antidotum - inaczej zakażenie rozejdzie się po całym ciele.

4 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
5 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
6 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
7 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.4 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

W miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz, zlokalizowanych jest kilka drabinek (#81) prowadzących na powierzchnię. Właz znajdujący się najbliżej Twojej pozycji jest otwarty, ale kontrolują go przeciwnicy. Idź w głąb tunelu i po kolei wchodź na każdą drabinę, dotykając metalowych krat. Strażnicy zwabieni dźwiękiem będą przesuwać się coraz dalej od punktu wyjścia. Wyciągnąwszy ich w najdalszą część tunelu, wracaj szybko do pierwszej drabiny i wydostań się z tej śmierdzącej pułapki.

1 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
2 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
3 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Ruszaj przed siebie (#82) i na najbliższym zakręcie, skieruj się w prawo - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Ruszaj przed siebie (#82) i na najbliższym zakręcie, skieruj się w prawo. Bądź ostrożny, gdyż wywabieni mieszkańcy miasta po chwili wrócą na swoją starą pozycję. Jak najszybciej dostań się do drabiny (#83) i wyjdź na górę. Znajdziesz się w budynku.

Po krótkiej wędrówce dotrzesz do mijanego wcześniej płonącego pomieszczenia, tym razem jednak będziesz u góry (#84). Uważając, aby deski nie złamały się pod Twoim ciężarem (najlepiej stąpać po elementach konstrukcji), podejdź do korby. Po jej użyciu, skrzynia blokująca dostęp do drzwi na dole, przestanie być problemem. Zejdź ostrożnie po schodach, starając się nie wzbudzić podejrzeń przeciwników. Dotarłszy do drzwi (#85), skieruj się do kolejnej części budynku.

4 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Idź przed siebie, po chwili znów znajdziesz się na zewnątrz - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Idź przed siebie, po chwili znów znajdziesz się na zewnątrz. Dalsza droga wiedzie przez małą budę (#86), gdzie leży trochę amunicji. Podążaj naprzód zatrzymując się dopiero w miejscu, gdzie zobaczysz dwie pary drzwi (#87). Wybierz te znajdujące się na wprost, skręć w prawo i wejdź po schodach na górę. W sypialni znajdziesz dziennik, który zabierz ze sobą.

Wróć się na dół (#87) i skorzystaj z zamkniętych drzwi. W środku spotkasz Rebeccę Lawrence, która aktualnie oddaje się modlitwie (#88). Po krótkiej konwersacji zostaniecie zaatakowani przez wrogów. Nie ma czasu na myślenie, trzeba uciekać! Biegnij za dziewczyną, poczekaj aż otworzy drzwi i wyjdź na zewnątrz. Rebecca zajmie się teraz forsowaniem zamka w kościele. Gdy tylko jej się to uda, otwórz wrota i pakuj się do środka. Niestety, kobieta ma zdecydowanie mniej szczęścia...

5 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Znalazłeś się w kościele - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Znalazłeś się w kościele. Jesteś tutaj bezpieczny - ze strony tłukących się do drzwi mężczyzn nic Ci bowiem nie grozi. Zwiedzanie zrujnowanego przybytku Bożego rozpocznij od ambony (#89). Jeśli schylisz się pod krzyżem, do którego mieszkańcy przybili miejscowego kaznodzieję, to znajdziesz apteczkę. Na prawo od ambony zlokalizowana jest klapa w podłodze (#90). Nie można jej otworzyć w normalny sposób, trzeba więc kombinować.

6 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
7 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.5 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Wróć się do drzwi wejściowych. Po prawej stronie jest drabina, która pozwoli Ci wejść na górę. Zobaczysz tutaj trzy liny (#91) obsługujące dzwony. Zgodnie z tekstem na pocztówce uzyskanej od Rebeki, musisz pociągnąć za sznury w określonej kolejności, od najniżej położonego dzwonu do najwyższego. Najpierw użyj więc środkowej liny, potem tej znajdującej się po lewej i w końcu tej najdalej wysuniętej na prawo. Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, klapa w podłodze powinna być już otwarta. Szybko zejdź na dół i biegnij w tamtym kierunku. Skorzystaj z drabiny, aby przejść do podziemi.

1 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Otwórz drzwi pokryte dziwnymi znakami i skieruj się w głąb krypty - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Otwórz drzwi pokryte dziwnymi znakami i skieruj się w głąb krypty. W końcu trafisz do tajemnego sanktuarium. Podejdź do stolika (#92), weź książkę, a następnie przyjrzyj się tabliczce z liczbami. Jeśli położysz na niej pocztówkę (#93), otrzymasz cztery cyfry (1, 5, 3, 7), które w zamierzeniu mają otworzyć pobliski sejf.

Przyjrzyj się bliżej sejfowi (#94). Cyfry należy wprowadzić w określonym porządku (3, 1, 5, 7). Zaczynasz kręcąc gałką w prawo i ustawiając ją na trójce. Później zatrzymaj mechanizm na jedynce, zmieniając oczywiście kierunek obrotu. Przekręć jeszcze gałkę w prawo na piątkę i w lewo na siódemkę, a Jack otworzy sejf automatycznie. W środku znajdziesz krzyż.

2 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
3 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
4 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Tuż obok sejfu znajdują się drzwi, prowadzące do właściwej części krypty - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Tuż obok sejfu znajdują się drzwi, prowadzące do właściwej części krypty. Znajdź symbol odwróconego krucyfiksu (#95) i wetknij tam znalezisko. Zlokalizowana tuż obok trumna odsłoni ukryte przejście, z którego oczywiście skorzystaj. Znów wylądowałeś w kanale (#96). Idź cały czas przed siebie (jeśli na skrzyżowaniu skręcisz w prawo, znajdziesz apteczkę). Zapisz stan gry i użyj drabiny (#97), aby wreszcie wydostać się na ulice Innsmouth.

5 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
W okolicy kręcą się wrogowie - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

W okolicy kręcą się wrogowie. Podejdź powoli do masywnych drzwi banku (#98) i skieruj się do środka. Musisz się pospieszyć. Biegnij na przeciwległy koniec pomieszczenia i skręć w prawo. Przejdź przez otwór i wdrap się na olbrzymią kolumnę (#99), która pozwoli Ci przedostać się na drugą stronę. Skocz w dół, schyl się i skręć w prawo. W nowoodkrytym pokoju za drzwiami znajdziesz kolejny punkt zapisu stanu gry - jest w zniszczonym sejfie (#100).

6 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
7 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
8 - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry
Teraz musisz iść po schodach na górę - [Solucja] Attack of the Fishmen cz.6 - Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - poradnik do gry

Teraz musisz iść po schodach na górę. Uważając na wyrwę w podłodze (#101), przedostań się do kolejnych drzwi. Znajdziesz się w głównej sali banku, tym razem u góry. Przechodzenie po przerzuconych deskach to kiepski pomysł - spróchniałe drzewo zawali się pod Twoim ciężarem, a Ty wylądujesz w rękach wrogów. Skocz do przodu w kierunku podestu (#102), a stamtąd dostań się do płonącego pokoiku.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

zobacz więcej informacji o grze
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe