poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Star Wars: Empire At War

Dzięki poradnikowi do gry strategicznej „Star Wars: Empire at War” dowiesz się jak skutecznie dowodzić siłami Rebelii oraz Imperium i jak przejść obie dostępne w grze kampanie.

poradnik, solucja do gry w zawiera 71 stron i 58 ilustracji, rozmiar pliku to 2,5 MB

Zaraz po lądowaniu zdobądź przyległe punkty konstrukcyjne. Na jednym powinna stanąć wieżyczka przeciwpiechotna, na drugim - stacja medyczna. Desantujesz z początku Vadera, szturmowców oraz jedną grupę czołgów TIE.

By nie tracić żołnierzy dobrze jest trzymać Vadera z przodu. Rebelianci nie są dla niego zagrożeniem. - Misja 2 Zgnieć, zabij, zniszcz - Imperium - Star Wars: Empire At War - poradnik do gry
By nie tracić żołnierzy dobrze jest trzymać Vadera z przodu. Rebelianci nie są dla niego zagrożeniem.

Kilka uwag o misji: po okolicznym terenie rozrzucone są budynki, które szybko generują lokalną piechotę. Poza tym jest jeszcze baza Rebelii (za murem na północ od miejsca lądowania). Misja jest generalnie prosta, ale wymaga agresywnych działań. Stalowe "wieżowce" oraz baza Rebelii będą produkować jednostki dopóki ich nie zniszczysz, więc jeśli utkniesz gdzieś i przejdziesz do obrony, wykrwawią cię powoli ze wszystkich żołnierzy.

Zaraz po lądowaniu puść Vadera w asyście szturmowców na zachód (AT-ST niech będą trochę z tyłu, wielu rebeliantów ma wyrzutnie rakiet). Jeśli nie zrobiłeś tego w trakcie pierwszej misji, przepisz zdolność "krycie się" szturmowców na jakiś łatwy do zapamiętania klawisz. Zawsze kiedy będą pod ostrzałem włączaj tą umiejętność - w ten sposób bardzo ograniczysz straty i zwiększysz przeżywalność piechoty. Poza tym pamiętaj jeszcze o trzech rzeczach:

 

1) Miej na mapie maksymalne dostępne siły - kiedy jakiś oddział zginie, zaraz desantuj nowy.

2) Nie zostawiaj punktu wsparcia bez ochrony (wystarczy jedna grupka szturmowców z włączonym kryciem). W przeciwnym wypadku wróg odbierze ci go za pomocą byle oddziału zwiadowców.

3) Korzystaj z nalotów! Zawsze kiedy pojawia się większa grupa wrogów, warto prosić o wsparcie z powietrza - oszczędzisz czas i siły. Jeśli wróg się rusza, znacznik nalotu kładź z wyprzedzeniem. Minie parę sekund nim nadlecą bombowce.

4) Gdy naloty są niedostępne, zgniataj rebeliancką piechotę za pomocą czołgów TIE. Gdy czołg jest uszkodzony, używaj autodestrukcji w okolicy jednostek wroga.

5) Zdobywaj i wykorzystuj każdy punkt konstrukcyjny. Jeśli ty tego nie zrobisz, gdzieś z boku może wyskoczyć oddział rebelianckiej piechoty, który postawi ci parę wieżyczek na drodze z punktu wsparcia do terenu walk.

Stosuj się do porad i ciągle atakuj, a szybko zniszczysz część wieżowców i zdobędziesz drugi punkt wsparcia. Potem zostanie już tylko atak na bazę, która nie jest mocno broniona. Ponieważ budynki Rebelii wypluwają posiłki dość szybko, wspomagaj ich niszczenie nalotami.

Podbój

Rozbuduj Fondor i, zgodnie z rozkazem Vadera, wyślij robota szpiegowskiego na planetę Illum. Poza tym warto dalej rozbudować armię, a w szczególności - zainwestować w dowódcę floty oraz dowódcę polowego. Te jednostki zawsze powinny się znajdować w twojej armii ofensywnej, bo ułatwiają bitwy i ograniczają straty. Nic więcej nie będziesz miał do roboty, bo reszta planet wciąż jest nieaktywna. Poślij więc Bobę z całą flotą do wykonania kolejnej misji.

Początek jest dość prosty - musisz zniszczyć sieć czujników za pomocą statku Boby Fetta. Na szczęście wszystkie czujniki są zaznaczone na mapie, a Slave I jest bardzo szybkim okrętem. Taktyka niszczenia punktów jest taka sama: skierowujesz się w ich pobliże, po czym (ignorując myśliwce) wyrzucasz ładunek termiczny. Później likwidujesz siły wroga, które przetrwały wybuch.

Kiedy eksploduje ostatni czujnik, uzyskasz dostęp do menu posiłków. Sprowadź na pole bitwy cztery Acclamatory wraz z osłoną - ich skoncentrowany ogień szybko zniszczy stację. Wkrótce zostaniesz powiadomiony o szefie piratów, który próbuje uciekać małym statkiem. Zaatakuj go wszystkimi siłami, a kiedy zadasz okrętowi wystarczająco obrażeń, misja skończy się.

Podbój

No, teraz czeka cię sporo roboty! Najważniejsze jest przejęcie kontroli nad linią Endor-Bestine-Corulag. Szlak handlowy zwiększy twoje zyski i umożliwi szybkie przesyłanie wojsk po całym obszarze Imperium. Potem możesz stopniowo podbijać kolejne planety leżące w dolnej części galaktyki. Pamiętaj, by trzymać garnizony na planetach, do których dostęp ma przeciwnik!

Szlak Endor-Bestine-Corulag-Corruscant to główna oś Imperium. Opanuj ją, a przyniesie spore zyski. - Misja 3 Zagrożenie ze strony piratów - Imperium - Star Wars: Empire At War - poradnik do gry
Szlak Endor-Bestine-Corulag-Corruscant to główna oś Imperium. Opanuj ją, a przyniesie spore zyski.

Poza tym nakaż w jednej ze stacji produkcję dużej liczby Probotów. Są śmiesznie tanie, a dzięki nim dowiesz się które planety mają słabą obronę (na przykład Sulust na początku może posiadać tylko parę myśliwców oraz stację). Właśnie one powinny być pierwszym celem. W ten sposób będziesz powiększał swoje możliwości finansowe i militarne, nim przyjdzie czas na silnie bronione układy. Gdy w jakiejś bitwie masz bardzo dużą przewagę, nie wahaj się używać autorozstrzygnięcia. Co prawda wcześniej trzeba zapisywać stan gry, bo wynik może być czasem zaskakujący, ale z reguły opcja pozwoli oszczędzić czas na mniej ważnych starciach.

Każdy zdobyty układ rozbudowuj. Stacja poziomu 1, kopalnia, baraki i fabryka lekkich pojazdów to absolutne minimum. Pamiętaj, że fabryki służą nie tylko do produkcji jednostek. Pełnią ważną funkcję obronną, bo każda w wypadku ataku zapewnia mały, ale odnawialny kontyngent żołnierzy.

Nie przesadzaj z rozbudową floty: 10 Acclamatorów to absolutne maksimum. Wkrótce będziesz miał lepsze od nich niszczyciele Victory.

Kiedy prawie wszystkie (lub wszystkie) aktywne planety znajdą się w twoich rękach, przyjdzie pora na wykonanie kolejnej misji. Nad Genosis będziesz musiał zetrzeć się z pokaźną flotą Rebelii, chyba że pokonałeś już ją wcześniej np. na Eriadu. Przygotuj więc silną flotę wraz z dowódcami i lordem Vaderem. Pamiętaj, by nie brać do pierwszego ataku jednostek naziemnych. Transportery mogą łatwo ulec zniszczeniu w trakcie bitwy.

Pierwsza faza misji nie powinna być zbyt trudna, jeśli odpowiednio się przygotujesz. Zwarta formacja Acclamatorów niech uderza w stronę bazy przeciwnika, osłaniana przez lekkie krążowniki. Zniszcz po drodze ofensywną flotę Rebelii oraz parę satelitów rakietowych. Potem możesz zaatakować stację, najpierw celując w hangar, by nie zmagać się z ciągłymi posiłkami buntowników. Bądź wyczulony na charakterystyczne, niebieskie wybuchy rakiet, bo gdzieś w okolicy mogą być wrogie Marudery. Jeśli takowe zobaczysz, zaraz puść za nimi Vadera, lub Acclamatora - oszczędzi to strat.

Jeśli wokół zrobi się za dużo Genozjan, pomaga nalot - Misja 4 Podbój Genosis - Imperium - Star Wars: Empire At War - poradnik do gry
Jeśli wokół zrobi się za dużo Genozjan, pomaga nalot

Kiedy zwyciężysz w kosmosie, ściągnij na orbitę swoją armię lądową i przystąp do drugiej fazy. Misja przypomina nieco walkę na Fondorze. Przeciw tobie staje bowiem jedna baza Rebelii oraz sporo budynków, które produkują wrogich Genozjan. Desantuj Vadera, dowódcę polowego i tylu szturmowców, ilu się da. Zniszcz "ul" przyległy do strefy lądowania, a potem atakuj w stronę zachodniego punktu wsparcia, niszcząc po drodze kolejne "ule". Kiedy spotkasz duże zgrupowanie Rebeliantów, pamiętaj o nalocie oraz umiejętnościach Vadera.

Gdy drugi punkt będzie twój, możesz ściągnąć kolejne posiłki, po czym zaatakować bazę, która znajduje się w północno-wschodnim rogu mapy. Jeśli czujesz się niepewnie i wolałbyś mieć jeszcze większe siły, możesz wcześniej zdobyć trzeci punkt wsparcia - pozwoli to dosłownie zalać wrogą bazę żołnierzami.

Podbój

No, teraz sobie poszalejesz! Nie dość, że uaktywnia się kilka kolejnych układów, to jeszcze dostajesz możliwość budowy niszczycieli Victory. Nie zwlekaj i zaraz zamów je we wszystkich stoczniach. Przy okazji - powinieneś mieć przynajmniej trzy-cztery planety z maksymalnie rozwiniętymi stacjami. Pozwoli to znacznie skrócić czas uzupełniania floty o największe statki. Poza tym koniecznie dodaj do floty co najmniej cztery krążowniki Broadside. Będą nieocenione w niszczeniu stacji orbitalnych na planetach, za które się teraz zabierzesz.

Mała rewolucja czeka też wojska lądowe. Możesz budować już fabrykę ciężkich pojazdów, więc postaw takie na kilku planetach. Da ci ona dostęp do czołgów repulsorowych 2-M oraz artylerii SPMA-T. To drogie jednostki, ale będą doskonałym wzmocnieniem armii. Zbuduj po parę oddziałów, po czym zabierz się za oczyszczanie galaktyki z rebeliantów.

Twoim celem jest otwarcie drogi do Mon Calamari, które będzie obiektem następnej misji. Trasa wiedzie przez Kuat i leżące dalej systemy, ale nie wątpię, że taki imperialny maniak jak ty spacyfikuje również dolne planety - Ryloth i Nal Huttę. Tym bardziej, że (jak już zauważyłeś) zdobyte szlaki handlowe przynoszą ładny zysk...

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Star Wars: Empire At War

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Star Wars: Empire At War

zobacz więcej informacji o grze
Star Wars: Empire At War

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne